بسیاری از افراد هنوز از قدرت کلام خود آگاه نیستند. آنها نمی دانند که بر زبان آوردن جملات همان طور که می تواند مثبت و سازنده باشد، در عین حال می تواند مخرب و منفی باشد. این مسئله در برخورد با بیماران و به ویژه بیماران سرطانی که بسیار حساس هستند، اهمیت دو چندان می یابد. برای این که بتوانید بهترین و تأثیرگذارترین مکالمه را در برخورد با بیماران مبتلا به سرطان داشته باشید و جملات روحیه دهنده به بیماران بگویید، بهتر است راجع به کلماتی که قرار است استفاده کنید، بیشتر بیاندیشید.

از کدام جملات روحیه دهنده به بیماران استفاده نکنیم؟

شما باید بدانید که در مواجهه با یک بیمار سرطانی باید از چه جملاتی استفاده کنید و چه نوع مکالمه ای با او داشته باشید. اگر قرار است تأثیر مثبتی در او ایجاد نکنید، دست کم تأثیر منفی نداشته باشید.

بهتر است از این جملات روحیه دهنده به بیماران استفاده نکنید:

1- فکر می کنی چه کاری از من بر می آید که برایت انجام دهم؟

این جمله به بیمار یادآوری می کند که ضعیف است و از عهده انجام کارهایش بر نمی آید. در عوض بدون این که حرفی در این باره بزنید، هر کاری از دستتان بر می آید انجام دهید.

2- من همیشه به یادت هستم.

درست است که شما به فکر بیمار هستید و برای سلامتیش دعا می کنید، اما لازم نیست این جمله کلیشه ای را به زبان بیاورید.

3- پیشنهادی که دادم امتحان کردی؟

بهتر است اطلاعات ناکافی درباره بیماری و توصیه های غیر تخصصی را برای خودتان نگه دارید. بدترین کار این است که بعد از توصیه ناشیانه از بیمار پیگیر انجام آن هم باشید.

4- همه چیز درست خواهد شد.

این جمله ای است که تنها پزشک با توجه به وضعیت بیمار می تواند به او بگوید.

5- چطوری؟

بیماران از این که مثل بچه ها با آنها رفتار شود احساس خوبی ندارند. برای بیماران ناراحت کننده و ناخوشایند است که دیگران فکر می کنند توان ذهنی آنها نیز کاهش پیدا کرده است.

6- عالی به نظر می رسی.

بیماران بهتر از هر کسی از واقعیت حال خود خبر دارند. گفتن این جمله هیچ کمکی به بیمار نمی کند و به جای این که فکر کنید از جملات روحیه دهنده به بیماران سرطانی است، بیماران را به این فکر می اندازید که حتماً در شرایط بحرانی هستند.

از کدام جملات روحیه دهنده به بیماران استفاده کنیم؟

• بیماران سرطانی از این که باید مدام درباره روند درمانشان برای همه توضیح دهند احساس خوبی ندارند. به همین دلیل می توانید به او بگویید: <<لازم نیست جواب این سؤال را به من بدهی.>>
  • یکی از جملات <<حالا دیگر باید بروم>> است که ممکن است بیمار از شنیدن آن خوشحال شود. به دلیل این که بسیاری از بیماران از طولانی شدن ساعت ملاقات معذب می شوند. ممکن است آنها درد داشته باشند و یا خسته شوند، اما نتوانند آن را عنوان کنند. ملاقات کننده باید به این موارد توجه و در کمترین زمان ممکن بیمار را ترک کند.
  • یکی از کارهایی که اطرافیان بیمار باید بکنند این است که جهت صحبت درباره بیماری را تغییر دهند و آن را به سمت موضوعات مورد علاقه بیمار ببرند.
  • یکی از جملات روحیه دهنده به بیماران <<دوستت دارم>> است. این جمله بهترین هدیه کلامی است که می توانید به بیمار بدهید.

جملات روحیه بخش چه تاثیری بر بیماران دارد

دانلود ترانه کودکانه پروانه رنگ رنگ زیبا

بیایید بال پرواز، پروانه باشیم...

بیماران ,بیمار ,جملات ,روحیه ,دهنده ,جمله ,جملات روحیه ,است که ,این که ,روحیه دهنده ,دهنده به ,جملات روحیه دهنده ,کدام جملات روحیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
adaklock yas12 makeupnew cryptotabirani shabmahtabi51 koodakestan hamid21 aryaganj ar491 raz220